Jak zaoszczędzić na wyprawce dziecka do szkoły (2)
Jak obiecałem, tak robię. Dziś napiszę trochę więcej w temacie oszczędzania na przyborach szkolnych. Poniżej porównanie cen dla zakupów tego samego asortymentu w trzech różnych miejscach. To pokaże nam jak można w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy.
Oto wybrane produkty: farby szkolne, flamastry, kredki, nożyczki, blok techniczny, blok rysunkowy, 10 zeszytów, długopis, piórnik.
Zobaczmy ile kosztują te przybory w TESCO:
farby - 6 zł
flamastry - 19 zł
kredki - 4 zł
nożyczki - 3,90
blok techniczny - 0,63 zł
blok rysunkowy - 3 zł
10 zeszytów - 12 zł
długopis - 8 zł
piórnik - 15 zł
Całe te zakupy kosztują nas 71,55 zł.
Kupując w TESCO udaje się nam zaoszczędzić na promocji zatytułowanej "Powrót do szkoły". Ceny są tu niższe niż w sklepie papierniczym. Kredki są tańsze o ok. 2 zł, blok rysunkowy o ok. 1 zł, a zeszyty to już w ogóle są za pół darmo - tylko 1,70 zł za sztukę. Minusem jest jedynie to, że w TESCO musimy sami wyszukiwać takie okazje.
Zobaczmy teraz ile za te same produkty zapłacimy w sklepie papierniczym.
farby - 19,50 zł
flamastry - 21,50 zł
kredki - 6 zł
nożyczki - 4,50 zł
blok techniczny - 1,20 zł
blok rysunkowy - 4 zł
10 zeszytów - 14 zł
długopis - 9,50 zł
piórnik - 20 zł
Wychodzi nas to 91,20 zł. Jak widać za to samo zapłaciliśmy nieco ponad 20 złotych więcej. Jak zaoszczędzić na wyprawce dziecka do szkoły
Średnio zapłaciliśmy jakieś 2 złote więcej za każdy produkt. Mamy tu jednak też pewne plusy. Na przykład kupując komplet zeszytów (10 sztuk) uzyskujemy za każdy z nich rabat 4 zł na sztuce. Możemy też radzić się obsługi na temat tańszych produktów i oszczędzamy w ten sposób czas (nie było tego w TESCO). Poza tym możemy też testować produkty (również nie było tego w TESCO).
Zróbmy teraz te same zakupy na osiedlowym bazarku:
farby - 7,50 zł
flamastry - 18 zł
kredki - 5 zł
nożyczki - 3 zł
blok techniczny - 1 zł
blok rysunkowy - 3,50 zł
10 zeszytów - 18 zł
długopis - 8,50 zł
piórnik - 17,80 zł
Za te zakupy zapłacilibyśmy łącznie 82,30 zł. Jest to mniej niż w sklepie papierniczym ale więcej niż w TESCO. Czyli średnio. Podczas zakupów nie ma tu takich tłumów jak w TESCO no i można się targować. Wadą jest jednak to, że upał, słońce lub wilgoć mogą źle wpłynąć na tego rodzaju asortyment, który nie jest już tak dobrze przechowywany jak to ma miejsce w sklepie. No ale każdy wybiera co chce w tym wypadku, rezygnując trochę z jakości na rzecz lepszej ceny lub odwrotnie.
Oto wybrane produkty: farby szkolne, flamastry, kredki, nożyczki, blok techniczny, blok rysunkowy, 10 zeszytów, długopis, piórnik.
Zobaczmy ile kosztują te przybory w TESCO:
farby - 6 zł
flamastry - 19 zł
kredki - 4 zł
nożyczki - 3,90
blok techniczny - 0,63 zł
blok rysunkowy - 3 zł
10 zeszytów - 12 zł
długopis - 8 zł
piórnik - 15 zł
Całe te zakupy kosztują nas 71,55 zł.
Kupując w TESCO udaje się nam zaoszczędzić na promocji zatytułowanej "Powrót do szkoły". Ceny są tu niższe niż w sklepie papierniczym. Kredki są tańsze o ok. 2 zł, blok rysunkowy o ok. 1 zł, a zeszyty to już w ogóle są za pół darmo - tylko 1,70 zł za sztukę. Minusem jest jedynie to, że w TESCO musimy sami wyszukiwać takie okazje.
Zobaczmy teraz ile za te same produkty zapłacimy w sklepie papierniczym.
farby - 19,50 zł
flamastry - 21,50 zł
kredki - 6 zł
nożyczki - 4,50 zł
blok techniczny - 1,20 zł
blok rysunkowy - 4 zł
10 zeszytów - 14 zł
długopis - 9,50 zł
piórnik - 20 zł
Wychodzi nas to 91,20 zł. Jak widać za to samo zapłaciliśmy nieco ponad 20 złotych więcej. Jak zaoszczędzić na wyprawce dziecka do szkoły
Średnio zapłaciliśmy jakieś 2 złote więcej za każdy produkt. Mamy tu jednak też pewne plusy. Na przykład kupując komplet zeszytów (10 sztuk) uzyskujemy za każdy z nich rabat 4 zł na sztuce. Możemy też radzić się obsługi na temat tańszych produktów i oszczędzamy w ten sposób czas (nie było tego w TESCO). Poza tym możemy też testować produkty (również nie było tego w TESCO).
Zróbmy teraz te same zakupy na osiedlowym bazarku:
farby - 7,50 zł
flamastry - 18 zł
kredki - 5 zł
nożyczki - 3 zł
blok techniczny - 1 zł
blok rysunkowy - 3,50 zł
10 zeszytów - 18 zł
długopis - 8,50 zł
piórnik - 17,80 zł
Za te zakupy zapłacilibyśmy łącznie 82,30 zł. Jest to mniej niż w sklepie papierniczym ale więcej niż w TESCO. Czyli średnio. Podczas zakupów nie ma tu takich tłumów jak w TESCO no i można się targować. Wadą jest jednak to, że upał, słońce lub wilgoć mogą źle wpłynąć na tego rodzaju asortyment, który nie jest już tak dobrze przechowywany jak to ma miejsce w sklepie. No ale każdy wybiera co chce w tym wypadku, rezygnując trochę z jakości na rzecz lepszej ceny lub odwrotnie.
